Ograniczanie zapachów w domu dzięki przemyślanym instalacjom


Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w domu, zanim powstaną? Zagwarantuj sobie świeżość w swoim domu dzięki rozwiązaniom instalacyjnym, które służą naszym klientom - bez duszących odświeżaczy, chemicznych neutralizatorów i ciągłego wietrzenia.

Więcej Info

Naturalne chłodzenie spiżarni


W jaki sposób chłodzić pomieszczenie bez klimatyzacji? Poznaj rozwiązanie, które stosujemy w domach jednorodzinnych - naturalne chłodzenie spiżarni za pomocą przewodów czerpnych i wyrzutowych.

Więcej Info

Projekt techniczny (wykonawczy) a projekt budowlany – pozwolenie na budowę i użytkowanie obiektu


Wszystko, co musisz wiedzieć o projekcie technicznym (wykonawczym) jako inwestor lub architekt, chcąc ubiegać się o pozwolenie na budowę i na użytkowanie.

Więcej Info

Niezawodne instalacje w budynku


Dowiedz się czego możesz się spodziewać przy współpracy z naszą firmą. Od ustalenia Twoich potrzeb, projektu i wykonania instalacji, do nauki poprawnego korzystania z nich i serwisu 24/7.

Więcej Info

Połączenia przewodów wentylacyjnych z wbudowaną uszczelką czy bez?


Na pierwszy rzut oka oba rozwiązania mogą wyglądać podobnie. Które z nich zapewni wentylacji optymalną szczelność i trwałość oraz estetyczny wygląd?

Więcej Info

Modernizacja kotłowni gazowej o mocy 600kW


Pod koniec roku podjęliśmy się jeszcze jednego zadania a mianowicie modernizacji urządzeń kotłowni gazowej. Nie jest to byle jaka kotłownia, ponieważ urządzenia w niej zamontowane mają moc grzewczą ponad 600 kW.

Więcej Info

Nowe wpisy w FAQ


Zaktualizowaliśmy i dodaliśmy nowe wpisy w naszym FAQ. Szczególnie polecamy : • Ile energii zużywa dom jednorodzinny? • Co lepsze pompa ciepła czy kocioł gazowy? • Kiedy pompa ciepła i fotowoltaika, a kiedy kocioł gazowy?

Więcej Info

Kalkulator cen wykonania instalacji


Najnowsza wersja (wrzesień 2020) naszego wygodnego kalkulatora cen za wykonanie instalacji, jest już dostępna. Daje on możliwość szybkiego poznania wyceny, na podstawie wyboru rodzaju instalacji i wielkości budynku.

Więcej Info

Vario – jak wygląda wdrożenie i korzystanie z systemu do zarządzania dokumentami, projektami i zespołem?


Vario to oprogramowanie przeznaczone do organizacji procesów w firmie, takich jak: obieg dokumentów, zarządzanie projektami, tworzenie dokumentacji klientów. Jego moduły są indywidualizowane pod potrzeby konkretnego biznesu. Do czego wykorzystujemy je w INSTALPOLu?

Więcej Info

Najlepsze spojrzenie na temat instalacji w budynku.


Najlepsze spojrzenie na ten temat to takie, które ujmuje łączny koszt instalacji i energii, to znaczy inwestycji wraz z kosztem, jaki będzie ponoszony przez czas ich istnienia, na przykład przez 15 lat.

Więcej Info

Modernizacja instalacji w hotelu – komfort w sali konferencyjnej


W salach konferencyjnych przebywają duże grupy ludzi, emitując wilgoć i ciepło w zamkniętym pomieszczeniu. Dowiedz się, jak sobie z tym poradziliśmy w Hotelu Klimczok.

Więcej Info

Wentylacja hali dla Siemensa, 2750m² hali i biur


Właściwa wymiana powietrza w obiektach wielkopowierzchniowych nie jest wyłącznie kwestią wygody, ale też bezpieczeństwa pracy i użytkowania.

Więcej Info

Cicha wentylacja mechaniczna


Wentylacja mechaniczna zapewnia świeżość powietrza, kontrolę nad zapachami, zużyciem energii i wilgotnością. Nie może przy tym generować hałasu.

Więcej Info

Naścienna jednostka wewnętrzna klimatyzacji


Instalacja klimatyzacji daje możliwość zdrowego, bezpiecznego chłodzenia pomieszczeń. Firma INSTALPOL zagwarantuje zarówno projekt, montaż i późniejszy serwis klimatyzacji.

Więcej Info

Podgrzewana ściana w prysznicu


Uczucie jakiego doświadczamy chodząc po ciepłej podłodze, może być jeszcze przyjemniejsze. W tym celu podgrzewamy nie tylko podłogę w łazience, ale również ścianę, której możesz dotknąć korzystając z kąpieli pod prysznicem.

Więcej Info

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz


W dniach 21-23.09. 2018 w Bielsku-Białej odbywają się 54 Międzynarodowe Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz „Jesień 2018”oraz 20 Targi Technik Grzewczych i Zielonych Energii „Instal System 2018.” Jedną z propozycji tegorocznych targów jest Seminarium dla budujących i planujących……

Więcej Info

Nawiewnik szczelinowy


Szukasz ochrony przed alergenami, a przy tym bezpieczneństwa i ciszy w Twoim domu? Odpowiedzią są te subtelne, nierzucające się w oczy urządzenia. Nawiewniki szczelinowe mają szeroką gamie zastosowań w zakresie wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń.

Więcej Info

Rekuperator w pralni – hydrofobowa rura


Izolacja hydrofobowa przydaje się wszędzie tam gdzie jest wilgotno, a chcieli byśmy przez to pomieszczenie przeprowadzić zimne przewody.

Więcej Info

Cyrkulacja ciepłej wody w budynku wielorodzinnym


Dla budynku wielorodzinnego (na wynajem) o zastosowaniu cyrkulacji bądź jej braku i wyborze zdecentralizowanego systemu ogrzewania, a także przygotowania ciepłej wody decydują koszty inwestycji i obsługi.

Więcej Info

Trzy litry


Cyrkulacja ciepłej wody - kiedy ma sens i ile ona kosztuje? Jakie warunki należałoby spełnić i kiedy jest to możliwe, by z cyrkulacji w ogóle zrezygnować?

Więcej Info

Obiegi pompowe a hydrauliczne układy z wieloma mieszaczami. Komfortowa dostawa ciepła.


Wykorzystanie wielu obiegów wyposażonych w niezależnie od siebie pracujące pompy...

Więcej Info

Prawidłowy spadek kanalizacji


Czym jest przeciw spadek kanalalizacji? Woda płynie w rurach kanalizacji grawitacyjnej dokładnie w tym kierunku, jak byśmy tego od niej oczekiwali. Wyjaśnianie tej oczywistości wydaje się trywialnie i zbędne. Przynajmniej do czasu gdy okaże się, że w swoim nowym domu masz niedrożną kanalizację,…

Więcej Info

Po co mi projekt instalacji?


"Przecież kupiłem już projekt budynku (najczęściej typowy) a w nim jest fragment dotyczący instalacji, no więc po co?" albo "jak wybiorę firmę instalacyjną to oni projekt instalacji zrobią mi za darmo", słyszy się aż nazbyt często. No więc po co? ... Pierwszym sposobem jest wykonanie instalacji…

Więcej Info

Co sprawia, że jako inwestorzy jesteśmy tacy naiwni?


Kiedy postanawiamy zostać inwestorem i rozpocząć budowę własnego domu jednorodzinnego, dużo czasu i wysiłku zajmuje nam wybór ekip budowlanych ale niewiele uwagi przywiązujemy do tego kto będzie nimi kierował. Prawo budowlane definiuje obowiązki osób zaangażowanych w projektowanie i realizację…

Więcej Info