Wydajny system nawiewu i wywiewu powietrza w budynkach

Kanały i kształtki wentylacyjne pozwalają na rozprowadzenie świeżego powietrza w  pomieszczeniach biura, domu czy na hali. Od materiału, kształtu i metody wykonania sieci przewodów zależą:

– bezpieczeństwo przeciw pożarowe budynku

– koszty eksploatacji,

– jakość powietrza,

– ilość potrzebnego materiału izolacyjnego,

– szczelność i trwałość instalacji,

– estetyka wykonania.

Połączenia urządzeń wentylacyjnych z instalacją

W standardzie firmy INSTALPOL zamieszczamy wyselekcjonowane przez nas najlepsze rozwiązania instalacyjne. Opieramy się na wieloletnim doświadczeniu firmy i pracujących w niej inżynierów. W przypadku połączeń wentylacyjnych jest nim korzystanie z łączników z elastycznego materiału, tłumiących ewentualne drgania wentylatora, rekuperatora, czy centrali wentylacyjnej. Takie układ kanałów wentylacyjnych w połączeniu z zastosowaniem rekuperatora o najwyższych parametrach technicznych oraz przy wykorzystaniu tłumików akustycznych, gwarantuje cichą, wydajną i trwałą instalację. 

 

Kanały i kształtki z uszczelką czy bez?

Na pierwszy rzut oka oba rozwiązania mogą wyglądać podobnie. Jednak połączenia bez uszczelek wymagają dodatkowego uszczelnienia taśmą lub silikonem. To daje wyższe prawdopodobieństwo nieszczelności, a także zdecydowanie mniej estetyczny finalny wygląd instalacji. 

Wykorzystanie systemu wentylacyjnego z fabrycznie zamontowaną uszczelką zapewnia szczelne i trwałe połączenie, co zmniejsza ryzyko strat w eksploatacji. Jest to bardzo istotne, straty powietrza przez nieszczelność połączeń mogą sięgać nawet 20% przesyłanego powietrza, w zależności od długości instalacji i ilości połączeń w niej zastosowanych.  Dodatkową zaletą zastosowania połączeń z uszczelką jest ich wygląd. W budynkach o industrialnym stylu wykorzystanie kanałów i kształtek z uszczelką zagwarantuje estetyczny wygląd widocznej instalacji.

STANDARD INSTALPOL: Więcej o sugerowanych przez nas rozwiązaniach można przeczytać w naszym kalkulatorze, a przy okazji sprawdzić przybliżoną cenę instalacji w budynku jednorodzinnym. Jeśli szukasz informacji o wycenie do budynku innego typu, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.