Klimatyzacja z urządzeniami LG

Wykonywana przez nas klimatyzacja korzysta z szerokiej palety urządzeń LG. Dopasowujemy optymalny klimatyzator z gamy jednostek wewnętrznych ściennych, sufitowych bądź kanałowych. W przypadku większych budynków łączymy kilka urządzeń wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej – tworząc w ten sposób system multi albo VRF. Takie rozwiązanie niesie ze sobą korzyść w postaci wysokiej estetyki, ponieważ wiele małych jednostek zewnętrznych, rozsianych po elewacji budynku, nie wygląda zbyt ciekawie.
Wewnątrz pomieszczeń, zależnie od ich aranżacji, chętnie stosujemy jednostki kasetonowe na sufitach, których zaletą jest wielokierunkowy nawiew powietrza. Takie rozwiązanie jest korzystne, ponieważ dzięki równomiernemu nawiewowi przebywające w nim osoby nie odczują ruchu powietrza jako nieprzyjemny.

Komfortowa i zdrowa klimatyzacja LG - jak korzystać?

Korzystając z klimatyzacji należy pamiętać, że równie ważna dla dobrego samopoczucia, co obniżenie temperatury w pomieszczeniu, będzie panująca w nim wilgotność. Aktywna klimatyzacja LG, w odróżnieniu od układów pasywnego chłodzenia pomieszczeń (-na przykład przez chłodzenie powierzchniowe sufitem bądź podłogą) posiada możliwość osuszania. Takie działanie na ochłodzeniu powietrza poniżej punktu rosy i odprowadzeniu wody, która zostanie w ten sposób usunięta z powietrza. Wykonując instalacje zwracamy szczególną uwagę na odprowadzenie kondensatu i włączenie go do kanalizacji sanitarnej przez suchy syfon. Stosowane przez nas rozwiązanie zapobiegnie przedostawaniu się nieprzyjemnych zapachów do pomieszczeń. To jest szczególnie ważne w okresie zimy, kiedy klimatyzacja będzie wyłączona przez szereg miesięcy.

Oszczędzanie energii przy klimatyzacji

Nasza klimatyzacja umożliwia zapanowanie nad komfortem w pomieszczeniach, ale również może zawierać opcję sterowania przez Internet oraz integracji klimatyzacji z automatyką inteligentnego budynku. Dla większych obiektów często spotykaną potrzebą jest rozliczenie zużytej energii. W takim przypadku mamy rozwiązanie, dzięki któremu możemy dokonywać sprawdzenia zużycia oraz rozliczeń, aż do poziomu pojedynczego klimatyzatora.

Nasi pracownicy przekazując instalację, podczas szkolenia użytkownika, zwracają szczególną uwagę na prawidłowe z niej korzystanie. Przestrzegamy przed ustawianiem oczekiwanej temperatury na bardzo niskie wartości.