Klimatyzacja sali konferencyjnej

Sala konferencyjna to miejsce, w którym szczególne znaczenie ma dobra klimatyzacja. W tym pomieszczeniu duże grupy ludzi często spędzają całe godziny słuchając i dyskutując, a przy tym emitując ciepło i wilgoć. Przez to w źle nieklimatyzowanych salach konferencyjnych spotkaniom może towarzyszyć zaduch i dyskomfort niesprzyjające kreatywnej atmosferze.

Modernizacja instalacji przez dziurkę od klucza

Hotel Klimczok w Szczyrku, szukając rozwiązania do klimatyzacji swoich sal konferencyjnych, po pomoc zwrócił się do firmy INSTALPOL. Aby zapewnić wysoki komfort przebywania nawet bardzo dużym grupom ludzi, instalacje potrzebowały ulepszenia. Tej modernizacji miało towarzyszyć trochę wyzwań. Ponieważ mówimy o instalacjach w sali konferencyjnej, nie można zapomnieć, że klimatyzacja musi być tam bardzo cicha i subtelna, aby nie przeszkadzać w spotkaniach ani nie mrozić gości. W salach nie było możliwości zamontowania urządzeń sufitowych ani kanałowych, a wydłużony kształt pomieszczeń utrudniał równomierne chłodzenie. Przy tym klient nie zakładał generalnego remontu, który wyłączyłby sale z użycia na dłużej, więc nie chciał ściągać ani wymieniać wykładzin podłogowych, czy tapet. Wykonanie musiało odbyć się w przyspieszonym tempie i specjalnych warunkach, a instalacje należało umieścić za ścianą wyłącznie przez wykonane w niej rewizje.

Wykonanie projektu i instalacji według potrzeb klienta

Zaprojektowaliśmy urządzenia naścienne z wyrzutem chłodnego powietrza do góry, aby uniknąć dmuchania na siedzące bezpośrednio obok klimatyzacji i wentylacji osoby. Zastosowaliśmy układ VRF klimatyzacji umożliwiający płynną regulację ilości czynnika chłodzącego w układzie. Klient połączył układ VRF z własnym systemem zarządzania budynkiem (BMS), integrując wszystkie instalacje i umożliwiając sterowanie nimi z jednego miejsca. Takie rozwiązanie usprawnia kontrole nad zużyciem energii i świetnie sprawdza się w dużych obiektach takich jak hotele, biurowce, czy szpitale.

Wykonanie klimatyzacja sali konferencyjnej w warunkach specjalnych

Prace w hotelu wykonaliśmy w trzech etapach. Pierwsze zabezpieczyliśmy wykładziny przed zniszczeniem w czasie prowadzonych prac. Następnie wprowadziliśmy przewody chłodnicze za istniejącą ścianę kolankową, jedynie przez wykonane w niej niewielkie otwory – bez jej rozbierania i kosztownego odtwarzania. Aby zagwarantować, że praca instalacji będzie cicha, agregaty zewnętrzne umieściliśmy na wbiroizalatorach, dla dodatkowego wytłumienia ich pracy.

Szczególna ostrożność naszych instalatorów pozwoliła na modernizację instalacji w sali konferencyjnej bez uszkodzeń wykładzin czy tapet i szybkie przywrócenie jej do użytku. Dzisiaj z sali konferencyjnej może korzystać ponad 300 osób, wszyscy ciesząc się komfortem i swobodą oddechu.

Tak o swoich wrażeniach ze współpracy mówi klient:

Firma Instalpol wykonała w Hotelu Klimczok w Szczyrku instalację klimatyzacji w 2 salach konferencyjnych. Instalacja nie była prosta, gdyż dotyczyła sal o łącznej powierzchni prawie 400 m2. (…) Prace przebiegały sprawnie i z zachowaniem terminów. Instalpol to profesjonaliści. Firma jest godna polecenia wszystkim tym, którzy szukają dobrego partnera z branży instalatorskiej.

Daniel Płowy, Hotel Klimczok

I co dalej?  Opieka i serwisowanie urządzeń.

To nie koniec naszej współpracy z Hotelem Klimczok. Przez kolejne 5 lat gwarantujemy obsługę i nieodpłatne serwisowanie urządzeń (czyli przeglądy, które pozwalają utrzymać gwarancję) i przez cały ten czas klient nie musi się zastanawiać, ani martwić – po prostu cieszy się komfortem.