Ogrzewanie i chłodzenie powierzchniowe

Ogrzewanie podłogowe wykonujemy w pełnym systemie rozdzielaczowym – Giacomini, ze sterowaniem temperaturą niezależnie w każdym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie, połączone ze skrupulatnym wyliczeniem zapotrzebowania cieplnego budynku i jego pomieszczeń, umożliwia Klientowi swobodny wybór warstwy wykończenia na podłodze (-ceramika, drewno, wykładziny). Rura grzewcza w naszym wykonaniu znajduje się w siatce stabilizującej ‘spider’. Dzięki temu mamy pewność, że podczas wykonania wylewek, pozostanie tam, gdzie powinna się znajdować (-na dole płyty grzewczej).

System ogrzewania podłogowego - Giacomini

Rura bez połączeń - także pod ogrzewaniem podłogowym

Przewody schowane w wylewkach wykonujemy w technologii bez połączeń, a jakość instalacji i wykonania potwierdza 15-letnia gwarancja Giacomini. Co istotne ogrzewanie podłogowe wykonujemy na całej dostępnej powierzchni, z wyjątkiem miejsc takich jak mocowanie schodów, szafy w zabudowie, pod kominkami – gdzie wykluczają to względy konstrukcyjne. Wyłączania powierzchni grzewczej na przykład pod meblami jest błędem, bo pogarsza parametry ogrzewania, nie dając w zamian żadnej prawdziwej korzyści.

Oszczędność energii

Wykonywane przez nas sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu daje możliwość uzyskania wysokiego komfortu, ale również znacznych oszczędności w energii. Dla przykładu, obniżenie temperatury w pomieszczeniu o 1 stopień Celsjusza, przekłada się na oszczędność około 4% energii cieplnej. Podobna sytuacja ma miejsce nawet przy niewielkim obniżeniu temperatury na przykład w nocy albo podczas nieobecności w domu. Sterowanie, które wykonujemy, umożliwia również połączenie ogrzewania z systemem inteligentnego budynku.

Oszczędność energii to temat bardzo nam bliski. Dlatego tak dużą uwagę przykładamy projektowaniu i wykonaniu instalacji w taki sposób, aby uniknąć nadprzepływów. Z taką sytuacją mamy do czynienia wtedy, kiedy do instalacji pompowane jest więcej czynnika grzewczego i o wyższej temperaturze niż konieczne. Oszczędność osiągamy tutaj przez staranny dobór średnic rur i armatury oraz zastosowanie zaworów równoważących. Oznacza to ich skrupulatną regulację, przy pomocy aparatury pomiarowej – manometrem różnicowym. Dzięki tym zabiegom mamy pewność, że nasze instalacje działają sprawnie, co pewne, ale są także proekologiczne.

Wyjątkowe kotłownie

Sercem naszych kotłowni gazowych są kondensacyjne kotły firmy Broetje. Do mniejszych obiektów stosujemy urządzenie BBS, które są zintegrowany w jednej obudowie z podgrzewaczem ciepłej wody i wyglądają jak „lodówka”. Dla większych kotłowni, wykorzystujemy połączenie wielu urządzeń w jeden system grzewczy, tworząc tak zwaną kaskadę. Zawsze jednak przykładamy wielką wagę do estetyki, dlatego pilnujemy na przykład, aby w kotłach możliwe elementy armatury i wyposażenia umieszczać wewnątrz kompaktowej obudowy kotła. Dotyczy to w szczególności uzupełniania wody, separatora powietrza, separatora zanieczyszczeń, pompy cyrkulacyjnej i naczyń ekspansywnych. Urządzenia kotłowni obejmujemy długą 5-letnią gwarancją oraz nieodpłatną obsługą serwisową w tym okresie.