Izolacja hydrofobowa przydaje się wszędzie tam gdzie jest wilgotno, a chcielibyśmy przez to pomieszczenie przeprowadzić zimne przewody. Z taką sytuacją mamy do czynienia wtedy, kiedy rekuperator, wraz z kanałami doprowadzającymi świeże powietrze, zechcemy umieścić w takim pomieszczeniu jakim jest na przykład pralnia.

W takim przypadku obecna w pomieszczeniu wilgoć, będzie się wykraplać na chłodnej powierzchni rury, którą pobieramy do budynku zimne, świeże powietrze. Standardowa izolacja stosowana na rurach wentylacyjnych, nie jest odporna na wnikanie w nią wilgoci, a jej zewnętrzna powierzchnia ochronna jest klejona i jako taka pozostawia wiele do życzenia. Teraz to już nie problem, ponieważ mamy rozwiązanie w postaci rury wykonanej w całości z hydrofbowego materiału, do którego woda już nie wniknie.

Dzięki temu, usunęliśmy całkowicie potencjalne zagrożenie. Możemy teraz spokojnie przeprowadzić przewody, nawet przez wilgotne pomieszczenia, a to wszystko bez ryzyka wkroplenia wilgoci i zniszczenia izolacji. Dajemy naszym klientom pewność działania oraz swobodę wyboru miejsca montażu urządzeń, o której wcześniej mogli tylko pomarzyć.