Przewaga chłodzenia sufitowego nad klimatyzacją?

Działanie chłodzenia sufitowego polega na odebraniu nadmiaru ciepła z pomieszczenia, bez wymuszenia intensywnego ruchu powietrza. Dzieje się to poprzez spokojny odbiór ciepła na dużej powierzchni np. całego sufitu, w pomieszczeniu.

W porównaniu z chłodzeniem powierzchniowym, wada klimatyzatorów montowanych w pomieszczeniach jest oczywista. Chodzi o negatywny sposób w jaki użytkownicy oceniają ruch powietrza, wymuszony przez urządzenia zamontowane na ścianach lub suficie. Dzieje się tak, ponieważ dostarczenie dużej ilości chłodu w jednym miejscu wymaga pracy wentylatora, który wymusi obieg powietrza. Taki sposób działanie wiele osób odczuwać będzie jako nieprzyjemny.

Z tego powodu odczucie komfortu w lecie w klimatyzowanych pomieszczeniach, jest najwyższe, jeżeli zostały one wyposażone w systemy powierzchniowe na przykład, chłodzenie sufitowe.

Wróć do innych wpisów w FAQ


Jeżeli masz pytanie, albo sugestię i chcesz skontaktować się z Autorem tego wpisu, to możesz to zrobić, poprzez wysłanie wiadomości na adres : kontakt.autor@instalpol.com.pl